BİL'S STUDIO

Bilsar ismi, 1947 yılına dayanan kökleriyle, kaliteli gömlek üretiminin zengin mirasıyla eş anlamlıdır. BiL'S STUDIO bu mirasın bir ürünüdür. Bu, bir şeyi yapmaya ve sadece bu şeyi iyi yapmaya adamış yaratıcı bir kolektiftir; en kaliteli gömlekleri üretebilmeyi mümkün kılmak. İşçilik ve tasarıma olan bağlılığımızı destekleyen üstün nitelikli ürünleri sunmayı taahhüt ediyoruz. BiL'S STUDIO koleksiyonu, her biri farklı bir hikâye anlatan birkaç kapsüle bölünmüştür ancak tümü stüdyo estetiğine sadıktır. Dünyanın her yerinden yüksek kaliteli kumaşların kullanıldığı (İtalya'dan iplik boyalı gömlekler, Japonya'dan otantik indigo boyalı kumaşlar), son giysi boyama ve yıkama tekniklerinin bir araya getirildiği bu koleksiyon, yaşlanmayan ve zamansız olan ürünleri üretmeyi amaçlıyor. BiL'S STUDIO'da, çalışan nesiller boyunca aktarılan derin geçmişli kalıtsal bilginin değerine inanıyoruz. Gömleklerimiz, yaptığımız her giysiye tüm geçmişini ve tecrübesini aktaran usta zanaatkârlar tarafından üretilmektedir. Biz, kalite ve tasarımın daima gerçek tarzın işaretleri olacağına inanıyoruz.

BİL'S

2000’lere girerken beyaz gömlek markası Bil’s yaratıldı. Danışman/Tasarımcı Bülent Erkmen ve Bilsar tarafından ”Beyaz gömlek kültürü” çerçevesinde oluşturulan Bil’s, dünyanın ilk beyaz gömlek markası olarak önemli bir başarı yakaladı. Parçaların değil, bütünün fark edileceği bir tasarım anlayışını özümseyen Bil's için her sezon belirlenen tema çerçevesinde, seçilen moda tasarımcıları, sanatçılar, endüstriyel tasarımcılar veya mimarlar hayallerindeki Bil's gömleği tasarlıyor.

BİLSTORE

Türkiye'nin ilk life-style alışveriş mağazası olan Bilstore giyimden, aksesuara, kitaptan CD’ye, tasarım bisikletlerden ayakkabı ve çantaya kadar özel markaların seçilmiş ürünlerini müşterilerine sunmaktadır.

FRED PERRY

Dünyaca ünlü İngiliz tenisçi tarafından kurulmuş, sporcunun kendi adını verdiği Fred Perry markası Türkiye pazarına ilk olarak 2007 yılında Bilsar ile girmiştir. Fred Perry'nin ünlü defne logosu dünyanın en uzun soluklu, zamana meydan okuyan amblemlerinden biridir ve orijinallik, gelenek, bütünlükle bağdaştırılır. Fred Perry Türkiye'de kısa sürede gösterdiği başarı sayesinde Bilsar ile 'En İyi Çıkış Yapan Ülke Ödülü'nü kazanmıştır. Sokak stilini, sportif şıklık ile birleştiren Fred Perry; orijinallik, tarih ve stil barındıran bir markadır.

DR. MARTENS

Son yüzyıl içerisinde İngiltere’nin en ikonik markalarından biri haline gelen Dr. Martens, Türkiye pazarına adımını 2016 yılında Bilsar ile atmıştır. 1960 senesinde üretilmeye başlanan Dr. Martens, üretim bandından aslında işçi sınıfı için geliştirilmiş fonksiyonel amaçlı bir ayakkabı olarak çıkmıştır. Seneler içerisinde düzeni bozan birçok farklı birey, müzisyen, alt-kültür ve topluluk tarafından sahiplenilen Dr. Martens, bireysel ifadenin en büyük sembolü haline gelmiş ve genç kültürün stilini şekillendiren en büyük parçalardan biri halini almıştır.
Bilsar 2018